Ga naar de inhoud

Provincie Zuid-Holland
Zoeken
Direct naar
  • Home
  • Onderwerpen

    • Circulair
    • Digitaal Zuid-Holland
    • Economie
    • Energie
    • Gezondheid en welzijn
    • Internationaal
    • Klimaatadaptatie
    • Kwaliteit openbaar bestuur
    • Luchtvaart
    • Milieu
    • Natuur en Landschap
    • Omgevingsbeleid
    • Recreatie, Toerisme en Sport
    • Verkeer en Vervoer
    • Water
    • Wonen en Ruimte
  • Actueel

    • Bekendmakingen
    • Nieuws
    • Nieuwsbrieven
    • N-wegen
    • Participatie
    • Podcast
    • Provinciaal archief
    • Verkeersinformatie
  • Politiek en bestuur

    • Provinciale Staten
    • Gedeputeerde Staten
    • Commissaris van de Koning
    • GS-Besluiten
    • Begroting Zuid-Holland
    • Coalitieakkoord 2023-2027
    • Geodata en kaarten
  • Online regelen

    • Belastingen en leges
    • Bezwaren en klachten
    • Informatie
    • Meldingen en verzoeken
    • Leges infrastructuur
    • Overig
    • Provinciale regelingen
    • Subsidies
    • Ter inzage
    • Vergunningen
  • Contact
  • Organisatie
  • Werken bij

Translate page

We use WeGlot to translate this website. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Select language

Direct naar
  • Contact
  • Organisatie
  • Werken bij (opent in nieuw venster)
  1. Home ›
  2. Actueel ›
  3. Nieuws ›
  4. €1,5 miljoen subsidie voor vergroten effectiviteit waterstofbatterij
Deel dit op
  • Delen op Facebook (opent in nieuw venster)
  • Delen op X (opent in nieuw venster)
  • Delen op LinkedIn (opent in nieuw venster)

Lees voor

€1,5 miljoen subsidie voor vergroten effectiviteit waterstofbatterij

Gepubliceerd op 21 november 2024


Battolyser Systems, producent van een waterstof producerende batterij, ontvangt €1,5 miljoen subsidie uit het Just Transition Fund (JTF). Dit geld wordt ingezet voor de ontwikkeling van unieke elektrodes, waarmee de prestaties van de Battolyser worden vergroot en de kostprijs verlaagd, zodat deze sneller op grotere schaal gebruikt kan worden.

Gedeputeerde Arne Weverling: “De toepassing van waterstof biedt grote mogelijkheden in de transitie waar we voor staan. Tegelijkertijd zijn er nog de nodige uitdagingen te overwinnen. Ik ben trots op bedrijven zoals Battolyser Systems, die de durf hebben om een stap naar voren te zetten door te investeren in innovatieve duurzame oplossingen. En met succes: het bedrijf is sinds de oprichting in 2021 gegroeid naar 120 medewerkers.”

Productie van waterstof

Battolyser Systems ontwikkelt een elektrolyser op basis van een batterij-technologie die, wanneer deze opgeladen is met stroom, waterstof kan produceren. De waterstof die hiermee wordt geproduceerd kan vervolgens door eindgebruikers op een later moment weer worden omgezet in stroom of direct worden gebruikt voor andere toepassingen, zoals vervoer of industriële productieprocessen.

De kosten voor het produceren van waterstof met een Battolyser liggen lager dan andere beschikbare technologieën. Dit is mogelijk door de efficiëntie van de gebruikte elektrolyser en de flexibiliteit van de batterij. Voor het opladen van de batterij wordt duurzame energie gebruikt op momenten dat er meer duurzame energie wordt opgewekt dan dat er vraag is. In de zomer is dit bijvoorbeeld vaak het geval. Nadat de Battolyser is opgeladen produceert deze vervolgens waterstof tegen lage stroomprijzen.

Tegelijkertijd kan de Battolyser tegen hogere prijzen stroom terugleveren aan het elektriciteitsnet wanneer daar vraag naar is. De innovatie van Battolyser Systems biedt daarmee een oplossing voor 2 belangrijke uitdagingen in de transitie naar een duurzame haven, namelijk de betaalbaarheid van groene waterstof en de congestie op het net.

Steun vanuit het JTF

Met de steun uit het JTF kan Battolyser Systems de prestaties van de batterij verder verbeteren. Eerder ontving het bedrijf al eens een bijdrage uit het JTF-fonds van €2 miljoen. Dit geld was bedoeld voor het verder ontwikkelen en opschalen van het systeem door te investeren in hun pilotfabriek in Schiedam. De totale eigen investering die Battolyser Systems (opent in nieuw venster) met de 2 JTF-projecten doet bedraagt bijna €12 miljoen.

Over het JTF Rijnmond

Het Just Transition Fund (JTF) draagt bij aan de overgang naar een Klimaatneutraal Europa. Hoofddoel van het JTF is regio’s die sterk afhankelijk zijn van inkomsten en werkgelegenheid uit fossiele brandstoffen op een rechtvaardige gelijkwaardige manier in staat te stellen een energietransitie in te gaan. Een transitie die rekening houdt met de sociale en economische aspecten en de milieueffecten. In Nederland gaat het om zes gebieden: Groningen, IJmond, Groot-Rijnmond, West-Brabant, Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Limburg.

Lees meer informatie over het JTF Rijnmond (opent in nieuw venster).


  • Volg ons op Mastodon! (opent in nieuw venster)
  • Volg ons op Threads! (opent in nieuw venster)
  • Volg ons op X! (opent in nieuw venster)

Krachtig Zuid-Holland

Volg ons op sociale media

  • Facebook
  • X
  • LinkedIn
  • Mastodon
  • Instagram
  • Archief website (opent in nieuw venster)
  • Cookies
  • Privacy
  • Toegankelijkheid
  • Ict-kwetsbaarheid melden
  • Home
  • Onderwerpen
  • Actueel
  • Politiek en bestuur
  • Online regelen
  • Organogram
  • Contact