In Nederland valt vaker veel regen in korte tijd. Dit komt door het veranderende klimaat en kan zorgen voor wateroverlast. De provincie heeft een speciale taak voor overstromingen uit het lokale watersysteem. Als sloten of vaarten overstromen kan dit leiden tot schade aan huizen, bedrijven, landbouw en natuur. De provincie werkt samen met waterschappen en gemeenten om de gevolgen van wateroverlast zoveel mogelijk te beperken.
Wat doet de provincie?
De provincie heeft afspraken gemaakt in de Omgevingsverordening. Hierin staan regels die helpen om wateroverlast te beperken. Waterschappen gebruiken deze regels om te bepalen hoeveel water ze moeten opvangen en afvoeren. In 2028 moeten alle gebieden in Zuid-Holland voldoen aan deze afspraken. De provincie voert regelmatig gesprekken met de waterschappen over knelpunten in het watersysteem en mogelijke oplossingen.
Wat kun jij doen?
Iedereen kan helpen om wateroverlast te voorkomen, in tijden van hevige regent telt namelijk elke druppel. Zo kun je regenwater opvangen in regentonnen, je tuin vergroenen waardoor water beter wordt opgenomen en je dak vergroenen.